Jak zadbać o brodę

Moda na brody nadal trwa, i nie jeden już pan pragnie posiadać- czy to krótką bródkę, wąs czy solidną brodę, która przyciąga wzrok. Lecz by cieszyć się na dłużej atrakcyjną brodą, trzeba o nią odpowiednio dbać i pielęgnować. Mogę pocieszyć panów, ponieważ pielęgnacja brody zajmuje kilka minut dziennie, a efekty mogą zmienić wszystko.

PIELĘGNACJA

Pielęgnacja brody może być wykonana już w kilka minut i to kilkoma prostymi krokami. Na początku zadaj o oczyszczenie włosów na twarzy i co kilka dni usuwają martwy naskórek. Pamiętaj także o dobrym nawilżeniu brody, ponieważ nada ci to wygląd, któremu nie będzie można się oprzeć.

STRZYŻENIE, PODCINANIE I CZESANIE

Strzyżenie i podcinanie- może zabrzmi to paradoksalnie, lecz regularne podcinanie włosów, nawet o 1 cm, sprawia, że włosy rosną szybciej i są gęściejsze. Jeśli nie wiemy, jaki chcemy mieć kształt brody, lub nie wiemy jak ją podcinać, warto udać się do profesjonalisty- barbera, który doradzi nam w tej sprawie.

Czesanie- kolejny ważny element, jeśli chodzi o brodę. Szczotkowanie brody to jedna z kluczowych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej brody. Potrafi nie tylko dokładnie rozczesać włosy, poprawiając w ten sposób stylizację zarostu, ale co najważniejsze, działa prozdrowotnie.
Odpowiednia szczotka do brody wykonana z naturalnego włosia pomoże usunąć martwy naskórek nagromadzony pod brodą oraz przyspieszy produkcję sebum, które odgrywa kluczową rolę w wyglądzie brody.
Ponadto regularne pielęgnowanie i czesanie brody może poprawić jej ukrwienie, dzięki czemu składniki odżywcze mogą być szybciej transportowane do brody i przekształcane w szybszy wzrost brody. To samo dotyczy wąsów.

AKCESORIA DO PIELĘGNACJI BRODY

Z powyższych punktów widać, że pielęgnacja brody nie jest bardzo uciążliwa ani trudna. To kwestia zdobywania wiedzy i wyrobienie sobie pewnych nawyków, bardzo ważna jest regularna pielęgnacja brody. Codziennie myj i pielęgnuj włosy, bierz witaminy, zdrowo się odżywiaj, unikaj stresu i wysypiaj się. Ważne jest również posiadanie odpowiednich akcesoriów, które nie tylko ułatwiają pielęgnację zarostu, ale są również koniecznością. Rzeczy, bez których brodaty mężczyzna nie może się obejść, to: szczotki do brody z naturalnego włosia dzika, małe grzebienie do brody, wosk do brody, szampon i odżywka.

Wszystkie te wysiłki są warte czasu, pieniędzy i energii. Nagrodą jest zadbana i efektowna broda, zdecydowanie ozdoba dla tego mężczyzny.