Dlaczego warto chodzić regularnie do fryzjera?

To, jak prezentują się twoje włosy i jak na co dzień wygląda twoja fryzura, nie zależy tylko i wyłącznie od codziennej pielęgnacji i tego, jakich kosmetyków przy niej używasz (czy są to preparaty drogie i specjalistyczne, czy może te najtańsze z supermarketów). Równie istotny wpływ na wygląd pasm ma przecież sam… fryzjer. To on wybiera dla ciebie odpowiednie cięcie, zajmuje się rozdwojonymi i podniszczonymi końcówkami oraz stara się tak zafarbować kosmyki (o ile je farbujesz), by im nie zaszkodzić i ich nadmiernie nie wysuszyć. Musisz go odwiedzać regularnie, bo bez systematycznych wizyt niewiele zdziałasz na własną rękę. One naprawdę popłacają. Oto kilka powodów, dla których nie warto z nich rezygnować.

Chwila dla siebie


Opisywanie tematu zaczniemy od powodu może mało oczywistego, ale jednak wbrew pozorom całkiem istotnego. No bo czy w ciągu całego zabieganego tygodnia, w trakcie którego próbujesz połączyć pracę z zajmowaniem się dziećmi i opieką nad domostwem, masz chociaż odrobinę czasu na to, by usiąść w spokoju i pomyśleć wyłącznie o sobie? Wizyta w salonie fryzjerskim może być świetnym pretekstem do zrobienia sobie przerwy od bezustannej harówki. A nie możesz pracować ponad swoje siły, bo jest to prosta droga do wypalenia się, jak również i… pogorszenia wyglądu, na którym to ciągłe zmęczenie wyraźnie się odbija. Już nawet krótka wizyta w salonie, podczas której fryzjer chociażby przytnie twoje końcówki, pozwoli ci poczuć się bardziej kobieco. Po prostu będziesz mieć świadomość tego, że nareszcie o siebie zadbałaś. Opuścisz salon z dużo lepszym samopoczuciem i większą pewnością siebie, a także zdecydowanie wyższą samooceną.

Sposób na zapuszczenie pasm


Powoli wraca moda na długie rozpuszczone włosy. Przez ostatnich kilka lat nosiłyśmy raczej te krótkie, nieco nawet męskie fryzurki, jednakże jak zwykle modowe koło się zatacza i ponownie zasypuje nas trendami obowiązującymi w dawnych latach, tym razem zachęcając nas do zapuszczania przycinanych pasm. Też możesz to zrobić. Być może nawet chcesz to zrobić, ale jednak obawiasz się, że będzie ci trudno przetrwać ten raczej mało wygodny okres zapuszczania włosów, w trakcie którego pasma zwykle kompletnie nie chcą się układać, zwłaszcza gdy zaczynają sięgać ramion i przez to bezustannie się wywijają, nawet jeśli wcześniej zostaną wyprostowane. Profesjonalny fryzjer może ci to jednak wszystko ułatwić. Wybierze dla ciebie taką fryzurę, która pozwoli ci na bezproblemowe i całkiem przyjemne zapuszczanie włosów. Nie będziesz już musiał upinać ich w mało atrakcyjne koczki czy zwykłe kucyki. Od samego początku poczujesz się dobrze z rozpuszczonymi włosami.

Idealnie dopasowanie fryzury do kształtu twarzy


Odpowiednim cięciem, kolorem i uczesaniem można naprawdę wiele zmienić. Można zmienić wygląd zewnętrzny każdej osoby o dosłownie sto osiemdziesiąt stopni i doprowadzić do tego, by prezentowała się ona szczuplej, bardziej charakternie czy właśnie łagodniej. Najpierw określasz więc swoje oczekiwania. Jeżeli ich nie masz, dajesz fryzjerowi wolną rękę i dajesz mu kredyt zaufania – pozwalasz mu się wykazać i wyjść z inicjatywą. Profesjonalny i doświadczony fryzjer na pewno od razu podejmie to wyzwanie. Przyjrzy się dokładnie przede wszystkim kształtowi twojej buzi i to do tego kształtu spróbuje dopasować przynajmniej kilka różnych cięć, z których wybierzesz to, jakie najbardziej przypadnie ci do gustu. Prosta grzywka może nieco zaokrąglić bardziej kanciastą buzię, a z kolei ta ułożona na bok zadziała wyszczuplająco. Fryzjerzy znają te różne triki i sztuczki. Korzystają z nich na co dzień, by po prostu pomagać klientom w uzyskiwaniu lepszego wyglądu.

Te powyższe powody powinny w zupełności przekonać cię do tego, że naprawdę warto przynajmniej raz na kilka miesięcy odwiedzić jakiś lepszy salon fryzjerski. Nie rezygnuj z usług, które mają zadbać o twój wygląd. Odpowiednia prezencja to przecież znacznie lepsze życie.