3 wskazówki dotyczące wyboru idealnej sukienki na każdą okazję

Czasami jesteśmy zdezorientowani, w co się ubrać na specjalne okazje, takie jak ślub lub bal maturalny. Często na niektóre okazje stosuje się zasady dotyczące ubioru, takie jak „nosić czarną” lub „różową suknię”. W takich przypadkach zaproszenie na dane wydarzenie mówi wszystko. Ale kiedy nie ma takiego ubioru, wybór odpowiedniej sukienki może być trochę czasochłonny i stresujący. Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję.


Rodzaj wydarzenia a sukienka


Na różne okazje obowiązuje dress code. Czasami nie jest to określone w zaproszeniu, ale musisz odgadnąć i założyć ubranie odpowiednie do rodzaju wydarzenia. Jeśli idziesz na wesele, musisz założyć sukienkę koktajlową średniej długości lub długą suknię. Jeśli jest to ślub w miejscu docelowym, możesz założyć sukienkę midi sięgającą do herbaty. Na każdą imprezę odpowiednia będzie krótka i słodka sukienka. Jeśli jest to na przykład wieczorne wydarzenie, jeśli wybierasz się do kasyna, powinieneś założyć coś błyszczącego i wspaniałego z odrobiną blasku, aby pasował do błyszczącego środowiska kasyna. Na bal możesz wybrać krótką sukienkę lub długą sukienkę balową. Z reguły spróbuj dowiedzieć się, czy wydarzenie jest formalne, czy półformalne, a następnie ubierz się odpowiednio.


Rozmiar, kolor i dopasowanie


Wybrana przez Ciebie sukienka musi pasować do Twojej sylwetki. Musi mieć odpowiedni rozmiar i pasować. Najlepiej jest zawsze udać się do szatni w sklepie i przymierzyć sukienkę, aby sprawdzić, czy pasuje. Należy również uważać przy wyborze koloru sukienki. Zależy to od okazji i pory dnia. Jasne i odważne kolory są zwykle wybierane na wieczorne imprezy.


Osobisty styl


Powinieneś dodać swój styl do wszystkiego, co nosisz. Powinien odzwierciedlać Twoją osobowość. We wszystkim, co nosisz, powinieneś czuć się komfortowo i pewnie. Nie noś niczego, co sprawi, że poczujesz się nieswojo, ponieważ będzie to widoczne na Twojej twarzy i nie będziesz wyglądać ani czuć się dobrze.

Więc teraz wiesz, jak wybrać idealną sukienkę na każdą okazję. Nie zapomnij sprawdzić najnowszych trendów i stylów mody.

1 komentarz

Dodaj komentarz